Różne wyniki kalcytoniny

Witam.Jak to jest możliwe że w przeciągu tygodnia mam tak różne wyniki kalcytoniny z dwóch różnych laboratoriów.Pierwszy wynik to 170 przy normie 10 i skierowanie od endokrynologa do chirurga z podejrzeniem npl tarczycy, a drugi wynik to 2,03 pg/ml przy normie 0,00-8,40.Wiem że każde laboratorium ma swoje normy ,ale z tego drugiego wyniku wynika że jest w porządku.Panie doktorze proszę o poradę co teraz robić? Wizytę u chirurga mam wyznaczoną na 10.08.2016.Będę wdzięczny za odpowiedź.

Witam , myślę , że problem tkwi w różnych jednostkach wyników podawanych badań!!! Np.co to jest "170 przy normie10"? Proponuje koniecznie skontaktować się , choćby telefonicznie z endokrynologiem , który zlecił i ocenił te (oba!) badania! z.żurawski