Poziom kalcytoniny a USG tarczycy
Kalcytonina (ICD-9:M11) wynik 8,05 pg/ml przy zakresie referencyjnym 0,0-5,0. Prawy płat tarczycy 5,3 ml, lewy 4,6ml. W prawym płacie ognisko o echogeniczności zbliżonej dootaczającego miązszu o średnicy 9mm. W lewym płacie ognisko hipoechogeniczne 6x4 mm, kilka mniejszych ognisk 3 mm. Czy mam się martwić? Dziękuję za odpowiedż.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Bardzo proszę skontaktować się z endokrynologiem. Wskazane wykonanie BACC. W zależności od wyniku - dalsze postępowanie.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz