Różnica pojemności w butelkach do karmienia dziecka

Witam. Posiadam dwie butelki do karmienia z firmy Dr Browns i Tomee Tippe. Zauważyłam, że 120 ml mleka w butelce Dr Browns to prawie 140 ml butelki Tomee Tippe. Karmię córkę obiema butelkami na zmianę od 4 m-cy i dopiero teraz to spostrzegłam. Boję się, że mogłam jej zaszkodzić gdyż wiem jak ważne jest dokładne sporządzanie odpowiedniej ilości miarek mleka modyfikowanego w stosunku do danej ilości ml wody. Co powinnam zrobić? Którą butelką karmić? Która posiada najbardziej odpowiednią skalę?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę kupić kuchenne naczynie z miarką i porównać z objętościową skalą na butelkach. Wybrać tę dokładniejszą. Jeśli dziecko nie ma nadwagi nie ma powodów do niepokoju.