Posterisan a Posterisan H

Dzień dobry, chciałabym wiedzieć, czym się różni maść Posterisan, którą można kupić bez recepty od maści Posterisan H, która jest wydawana wyłącznie na receptę? I czy jest to dobry lek na hemoroidy? Mam receptę na Posterisan H, czy jest lepszy od tego pierwszego? Jaki środek jest najlepszy na hemoroidy? Czy wymienione przeze mnie maści na hemoroidy różnią się znacznie składem? Czy może być tak, że lek na receptę jest silniejszy i ma lepsze działanie od tego bez recepty? Tak jak mówiłam, został mi przepisany lek Posterisan H na receptę. Nie ukrywam, że w mojej sytuacji dużą rolę odgrywa cena, a Posterisan H jest znacznie droższy od tego bez recepty. I zastanawiam się czy występują duże różnice w działaniu obu wersji. Bardzo proszę o wyjaśnienie i pomoc. Z góry serdecznie dziękuję za informację. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymienione preparaty różnią się składem. Posterisan H, oprócz zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli, zawiera hydrocortison, czyli steryd działający przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, przeciwświądowo oraz przeciwwysiękowo. W przypadku większego nasilenia problemu, preparat o złożonym składzie zazwyczaj jest skuteczniejszy.