Różowe plamienia po stosunku z mężem

Witam. Dziś zaczełam 9 tydzień ciąży po IVF. Po wczorajszym stosunku z mężem delikatnie plamiłam na różowo, chwile potem dosyc mocno i dlugo klulo podbrzusze. Dzis od rana odczowam w podbrzuszu cieżkość i delikatny tempy ból i po siusianiu na papierze znow pojawila sie rozowa wydzielina. Czy to normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie zdecydowanie wymaga niezwłocznej oceny specjalisty ginekologa, który prowadzi Pani ciążę. Może być to błahy objaw związany z podrażnieniem w wyniku współżycia jak też konsekwencja nieprawidłowego rozwoju ciąży. Proszę tego nie bagatelizować!

Lek. Tomasz Budlewski

Aby określić że wszystko jest ok należy wykonać badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

w ciąży dochodzi do przekrwienia narządów rodnych. Jest to zjawisko fizjologiczne umożliwiające realizację wszystkich potrzeb płodu. Naczynia szyjki macicy również są poszerzone dlatego są podatne na uraz. Rodzajem takiego urazu jest współżycie. Jest to najczęstsza przyczyna plamień w ciąży po współżyciu. Jednak na podstawie samego opisu nie można wykluczyć zagrożenia dla płodu. Wskazana jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.