Rozpoczęcie nowego listka tabletek Ovulastan 4 dni później

Witam biorę tabletki Ovulastan, 21 tabletek 7 dni przerwy. Będę miała nowe opakowanie 4 dni po tym odkąd powinnam zacząć nowy listek. Czyli pominę 3 tabletki. Tak mi wypadła akurat wizyta u lekarza. Co mam zrobić w takim przypadku? Czy mam tak jakby przedłużyć tą przerwę o te 3 dni i zacząć od 1 tabletki czy wziąć zaległe naraz? ( to chyba najbardziej nie odpowiednie) Dziękuje za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani możliwości uzyskania recepty wcześniej proszę przedłużyć przerwę o te 3 dni i zacząć od pierwszej tabletki. W czasie przerwy oraz przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek konieczne będzie jednak stosowanie dodatkowego zabezpieczenia.