Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w połowie cyklu a zabezpieczenie przed ciążą

Witam, brałam tabletki antykoncepcyjne kilka miesięcy zrobiłam przerwę i pownownie zaczęłam brac po za cyklem miesiaczkowym, kochałam sie z chłopakiem po 10 tabletce czy zabezpieczenie juz było ? wystapiła u mnie tez miesiaczka w połowie cyklu czy to normlane ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety postąpiła Pani niezgodnie z zaleceniami producenta, tj. zażyła Pani pierwszą tabletkę dowolnego dnia cyklu. W takim przypadku trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie od kiedy występuje pełne zabezpieczenie. Dlatego też zaleca się, by przez całe pierwsze opakowanie stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne. A propos krwawienia w połowie cyklu, to najprawdopodobniej jest to objaw uboczny antykoncepcji hormonalnej.