Rozpoczęcie życia seksualnego a Yasminelle

Mój cykl trwa 28 dni. Byłam pierwszy raz u ginekologa i powiedziałam, że chcę rozpocząć życie seksualne. Lekarz nie zrobił wywiadu. Zapytał o datę ostatniej miesiączki i wypisał mi tabletki yasminelle. Pomimo tego, że zwróciłam uwagę na pobyt w szpitalu na zastój w nerce. Moje pytania- czy zażywanie tabletek może zaszkodzić moim nerkom?Czy po skończeniu używania tabletek jako metody antykoncepcyjnej okres powróci w normalnych cyklach ?Jak bardzo yasminelle są niebezpieczne?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Tabletki antykoncepcyjne mają wiele działań niepożądanych i przy ich zapisywaniu należy oszacować ryzyko osobnicze. Przeciwskazaniem do włączenia tabletek ze strony nerek jest ich niewydolność. Cykle po odstawieniu powinny być regularne, jeżeli będą stosowane według zaleceń.
Pozdrawiam