Zmiana tabletek Kontracept na Yasminelle a zabezpieczenie podczas stosunków

Dzień dobry! Mam poważny problem. W poprzednim cyklu stosowałam tabletki Kontracept, lecz musiałam je odstawić z powodu bardzo silnych skutków ubocznych. Zrobiłam to w środku opakowania, przyjęłam tylko 12 tabletek. Zrobiłam przerwę, trzeciego dnia po odstawieniu tabletek pojawiło się krwawienie z odstawienia, więc tego dnia wieczorem przyjęłam nowe przepisane przez lekarza tabletki Yasminelle. Stosunek miał miejsce 7. i 8. dnia przyjmowania Yasminelle. Czy w tym cyklu byłam już zabezpieczona?

Witam. Pełna ochrona antykoncepcyjna powinna pojawić się po tygodniu stosowania tabletek Yasminelle, stosunki odbyte 7 i 8 dnia powinny być więc zabezpieczone. Dla pewności około 10 dni po odbyciu stosunku proponowałabym wykonać jednak test ciążowy.