Zabezpieczenie podczas przerwy w stosowaniu tabletek Yasminelle

Witam, Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 4,5 roku. Są to Yasminelle. W ostatnim 3 tygodniu zapomniałam zażyć 4 i 5 tabletki (z czwartku i piątku). W sobotę zażyłam wcześniejsze tabletki oraz tą z soboty. Dziś kończąc opakowanie. Dowiedziałam się, że można tak zrobić, a następnie zacząć nowe opakowanie. Możliwe wystąpienie krwawienie i tak się stało. Problem w tym, że jest obfite 2 dzień. Czy tak powinno być? Czy od jutra zacząć kolejne opakowanie?Czy dalej jestem zabezpieczona?

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby nie wykonywać przerwy pomiędzy dwoma opakowaniami. Pominięte tabletki antykoncepcyjne mogły spowodować zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Objawy te mogą być wynikiem wahań hormonalnych.