Rozpoznanie histopatologiczne naevus pigmentosus epidermo-dermalis papillomatosus

Dzień dobry!!Proszę o przetłumaczenie wyniku z histopatologii.Czy w wyniku nie powinna być informacja ze zmiana została usunięta całkowicie. Zmiana skóry w linii bocznej tułowia str.lewa Rozpoznanie histopatologiczne: naevus pigmentosus epidermo-dermalis papillomatosus Opis makroskopowy: Szary guzek śr.0,6 cm Proszę o przetłumaczenie całości i czy to jest coś niepokojącego.Bardzo dziękuję.

Witam,

Najlepiej udać się do swojego lekarza prowadzącego - chirurga celem wytłumaczenia jaka to zmiana, czy potrzebne dalsze postępowanie czy nie. To rozsądne rozwiązanie. Pana zmiana po polsku to "brodawkowate, (naskórkowo-skórne) graniczne znamię melanocytarne. Zmiana łagodna. Czasem na badaniach HP nie jest napisane czy zmiana została usunięta w całości, aczkolwiek gdyby zabieg był nieradykalny to by to zostało opisane.