Rozregulowanie miesiączek po stosowaniu Cyclodynon i Spironol

witam mam 44 lata lekarz ginekolog na pms zatrzymywanie wody w organiżmie przepisała mi cyclodynon i spironol bralam miesiąc nie czulam sie opuchnięta ale rozregulowaly mi sie miesiączki mialam co 24 dni normalne ,ateraz ostatnio mialam 46 dni roznicy między miesiączkami i pojawiła sie bardzo obfita ,a obecnie juz 42 dni czekam i nic co zrobic żeby wrócily do normy,poszlam do swojej ginekolog i sama była zdziwiona że przepisala mi cyklodynon na pms ot tak ,co mam zrobic dalej jak wyregolować je

Preparaty, które Pani opisała nie "rozregulowały" miesiaczek. Skrócenie cyklu do 24 dni, następnie jej zatrzymanie może oznaczać zepół zaburzeń hormonalnych towarzyszących okresowi przedmenopauzalnemu (biorąc pod uwage Pani wiek). U kobiet w tej grupie wiekowej jest to dość częsty problem, może prowadzić do tzw "nieprawidłowych krwawień czynnosciowych". które są długie, obfite, czasami wymagaja wykonania zabiegu. Sugerowałbym kontakt z lekarzem, diagnostykę hormonalna i ocene USG macicy i jajników. W niektórych przypadkach takie stany wymagaja leczenia.