Rozregulowany okres u 30-latki

Witam, mam 30 lat i w tym roku znów rozlegulowal mi sie okres. Napisalam znow bo juz kiedys tak mialam, jak bylam mlodsza. Dostalam tabletki Microgynon, ktore bralam przez ok.4 lata i wszystko sie uregulowalo. W tym roku nie mialam okresu w kwietniu i w maju, potem dostalam w czerwcu (na poczatku) potem na koniec lipca, w sierpniu znow nie mialam a we wrzesniu w polowie ale przed tym bardzo zle sie czulam, jak nigdy przed okresem lub w trakcie jego braku. Byalm z tym problemem u lekarza, zrobiono mi badanie krwi na poziom hormonow i wyszlo w normie. W tym miesiacu znow czekam na okres... Dodam ze bardzo czesto oddaje mocz, w nocy wstaje dwa razy... Myslalam ze to moze wina stresu ale bywalo ze mialam gorsze okresy i nie bylo problemu z miesiaczka, wiec nie wiem co moze powodowac jej brak. Czasem tez czuje delikatny bol w lewym boku (pewnie jajnik)... Dziekuje za porade!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonane badania hormonalne są prawidłowe, powinna mieć Pani także wykonane USG narządów płciowych. W tym celu proszę udać się do specjalisty ginekologa.