Rozszerzenie diety 4-miesięcznego dziecka

Witam, moja córcia ma prawie 4 miesiące korygowane juz 2 przez pierwszy tydzień nie jadła wgl wymiotowała i męczyła się z żółtaczką po porodzie w drugim tyg. jadła moje mleko natomiast później była karmiona juz mlekiem modyfikowanym, zbliża się ten 4 miesiąc i zastanawiam się czy mogę córci zacząć wtedy rozszerzać diete choćby jakieś soczki, lekarz pediatra mówi że od 6 miesiąca ale widziałam że mówi nie wnioskując po małej lecz teoretycznie bo raczej nie ma często styczności z wcześniakami,

u wcześniaków dietę rozszerza się tylko trochę później niż u dzieci urodzonych o czasie . Jeśli ma 6 miesięcy metrykalne a korygowane 4 miesiące to w 5 miesiącu korygowanym poszerzamy dietę.