Rozszerzenie źrenic w świetle

Witam.mam pytanie , czemu moge miec rozszerzone zrenice, gdy wyjdę na światło lub jest jasno to wracają do normalności , dręczy mnie to , od 2 tyg mam dziwne napady po snie , byłam u psychiatry i mam zapisane leki, u lekarza rodzinnego tez byłam , miałam robione badania na krew, mocz i tarczyce i wszystko dobrze.Dodam ze jak nie brałam leków to tez tak miałam,ale wtedy sie strasznie denerwowalam.Prosze o odpowiedz

Szerokie żrenice często są objawem nadpobudliwości sympatycznej /układu sympatycznego/.Może też być to efektem pewnych leków np. pochodnych atropiny, scopolaminy/ np.No-Spa/.Jeśli napady by się powtórzyły wskazany neurolog.