Duże źrenice u dziecka

dziecko9lat raczej od urodzenia ma duże źrenice , (kilka lat temu okulista zwrócił uwagę , że ma duże źrenice , ale zastawił jej oczy dłonią,odsłonił sprawdził cz reagują na światło i stwierdził , że jest dobrze. A teraz córka zaczeła nosić ortosoczewki i stwierdziła , ze ma niekiedy zwłaszcza w nocy rozmazany obraz i teraz nie wiem czy soczewki mają jakiś wpływ na to , za bardzo nie mogę sie dogadać czy w okularach też miała taki efekt gdyż okulary były już za słabe. Co robić z dużymi źrenicami

Witam. soczewki nie mają wpływu na szerokośc źrenic,tylko rodzaj oświetlenia czu oraz unerwienie sympatyczne i parasympatyczne. ćórka ma zbyt szerokie żrenice z powodu nadczynnosci układu sympatycznego/odruchowo obrona i ucieczka/.Powinno to ustąpić po okesie nastoletnim. Rada = dużo światła, również w nocy. Pozdrawiam