Rozwój ciąży a możliwość poronienia

OM13.12.2013r. 10 stycznia krótkie czerwone krwawienie. 2 testy negatywne (14 i 20 stycznia), test pozytywny 25 stycznia.Od 21 stycznia brunatny śluz.25 stycznia poszłam do lekarza i wyszedł pęcherzyk ciążowy17mm bez echa zarodka.Według lekarza 5.5 tyg. Dostałam duphaston 2x1 na 20 dni.Dnia 30.01 brunatny śluz minął. 27.01 betaHCG=678,3 29.01 betaHCG=830,7. Piersi raz mnie bolą a raz mniej. Dnia 30.01(wczoraj)tak jakby przestały boleć. Czy ciąża się dobrze rozwija,czy może dojdzie do poronienia?

Witaminy w ciąży

Witam! Brunatne plamienia mogą pojawić się w pierwszym trymestrze ciąży, ich pojawienie się z całą pewnością nie oznacza, że dojdzie do poronienia. Opisane przez Panią objawy najprawdopodobniej świadczą o względnym niedoborze progesteronu, który suplementuje Pani w postaci preparatu Duphaston. Jest to problem bardzo wielu kobiet, proszę więc być dobrej myśli i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.