Rozwój dziecka w 38. tygodniu ciąży

Jestem w 38 tyg ciąży a moje dziecko waży 2276g pozostałe parametry BPD 8.65cm FL 6.39cm AC 29.84cm HC 31.15 czy dziecko rozwija się prawidłowo mój lekarz mówi że tak że jeszcze urośnie. Dodam że obserwowałam swój cykl i na pewno zaszłam w ciąże tak jak w regularnym cyklu i na początku wszystkie badania na to wskazywały, dopiero od 35 tygodnia taka zmiana.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko faktycznie jest małe. Jednak nie mając przed oczami obrazu USG trudno jest się jednoznacznie wypowiedzieć w tej sprawie. Pomiar masy ciała płodu jest szacunkowy i może się różnić od rzeczywistego nawet o 10-15%.