RTG klatki piersiowej 42-latka

Opis RTG mojego taty: Poszerzenie cienia śródpiersia górnego z przemieszczeniem tchawicy w stronę prawą i jej uciśnięcie ,wzmożony rysunek podścieliska z licznymi zwłóknieniami i drobnoguzkowymi zagęszczeniami.Serce w normie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam! Poszerzenie górnego śródpiersia może wynikać z obecności zmian w grasicy, węzłach chłonnych czy dużych naczyniach (żyła główna górna, łuk aorty). Zmiany obecne w płucach mają natomiast najprawdopodobniej pochodzenie zapalne. Badania obrazowe w każdej sytuacji powinny być jednak interpretowane w kontekście bezpośredniego badania klinicznego i prezentowanych przez pacjenta objawów, dlatego proszę zgłosić się do lekarza który zlecił wykonanie rtg.