RTG klatki piersiowej i poszerzenie cienia śródpiersia
Wtam,mam pytanie...moja mama miala robione rtg kl.piersiowej no i wyszlo jej poszerzenie cienia srodpiersia,lekarz ogolny od razu wyslal ja na szpital,tam miala robione ponownie rtg no i wykluczono tetniaka aorty,dali skierowanie na pulmunologie,niedlugo ma miec tomografie.Czy opis w rtg poszerzenie cienia srodpiersia moze sugerowac raka?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Witam.
Przyczyn poszerzenia śródpiersia może być wiele.
Należy też pod uwagę wziąć nowotwór złośliwy.
Badanie TK powinno wyjaśnić przyczynę lub przynajmniej przybliżyć rozpoznanie.