RTG kręgosłupa 52-latka
RTG kregosłupa C /kręgosłup szyjny wykazuje zmiany o typie spoidylosis cervicalis szczegolnie na tylnych krawedziach trzonów,zwężenie przestrzeni miedzy kregowej C5/C6 MR lędzwiowo-krzyżowy ;lordoza ledz.zniesiona,przodozmyk I st.na L3-4:tendencja tyłozmyk L5-S1,krazki m-k L1/2,L3/4,L5/S1 z cech.zmn.zwyrod.w post.obn.sygnalu krazek L5/S1o obn. wysok. ,krazek L4/5 czesc. odwod.,cent.przepukl.m-k L1/2,z tend.do sekw.z modelacja work.opon, przepukl. cent.L5/S1,tyl.uwypkl.L3/4,ost.ust.k.krzyz.

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie szyjnego oraz lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który odniesie wynik badania do występujących dolegliwości.