RTG kręgosłupa lędźwiowego u 47-letniej kobiety
Otrzymałam wynik rtg kręgosłupa lędźwiowego proszę o wytłumaczenie i poradę Niewielka lewostronna skolioza rotacyjna. Szczelina międzykręgowa L5-S1 miernie zwężona.Pozostałe szczeliny międzykręgowe szerokości w normie.Trzony kręgowe wykazują zmiany zwyrodnieniowe o charakterze spondylosis def. Pojedynczy guzek Schmorla w trzonie kręgowym L2. Stawy krzyżowo-biodrowe z obecnością niewielkiej sklerotyzacji powierzchni stawowych. Mój wiek 47 lat

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania świadczyć może o zmianach zwyrodnieniowo-przeciążeniowych. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.