Lewostronna, rotacyjna, niewielka skolioza piersiowo-lędźwiowa
Witam Mam taki opis RTG: Lordoza lędźwiowa spłycona. Lewostronna, rotacyjna, niewielka skolioza piersiowo-lędźwiowa, Wys. trzonów kręgowych w normie. Szczelina międzykręgowa L3-S1 zwężona, szer. pozostałych szczelin międzykręg. prawidłowa. Na przednich i bocznych powierzchniach trzonów kręgowych dyskretne osteofity. Struktura kostna poza tym niezmieniona. Kość krzyżowa ustawiona prawidłowo. Stawy krzyżowo-biodrowe symetryczne, o szparach prawidłowej szerokości. Proszę o interpretację, dziękuję.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może sugerować początek choroby krążka miedzy kręgowego czyli dyskopatii. Postawienie diagnozy należy do lekarza prowadzącego dlatego proszę udać się do swojego lekarza celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.