RTG miednicy i obrączkowaty cień

RTG miednicy. Obrączkowaty cień w max. wym. ok. 4 mm w miednicy po prawej stronie. Co to może być? Na RTG kręgosłupa L-S widoczny jest taki sam cień w tym samym miejscu a badanie zostało wykonane prawie rok poźniej. Czy może to być coś poważnego? Jakiś guz? Czy coś innego? Na usg ginekologicznym w prawych przydatkach też jest widoczny cień o nierównych zarysach. Czy możliwe że jest to ten sam cień co na RTG? Jak leczyć?

Renata GrzechociĹska

Bez obejrzenia zdjęcia nie mogę się na ten temat wypowiedzieć. Wskazana konsultacja ginekologiczna.