RTG odcinka Th kręgosłupa AP i boczne
Witam. Syn ma 18 lat. Odebrałam właśnie wynik RTG odcinka "Th" kręgosłupa AP i boczne. Wynik: Pogłębiona kyfoza piersiowa. Klinowate obniżenie wysokości ku przodowi trzonu Th6 oraz minimalne trzonu Th5. Nierówności płytek granicznych trzonów Th5-7. Obraz może odpowiadać zmianom w chorobie Scheuermanna. O czym świadczy ten wynik? Do jakiego specjalisty się udać? Jak długo i w jaki sposób to się leczy? Czy to choroba wyleczalna?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Proszę skontaktować się z ortopedą. Jest to choroba nieuleczalna i jedynie wczesne jej wykrycie i rehabilitacja mogą zmniejszyć zmiany jakie powoduje.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski