RTG płuc i zażywanie psychotropów a starania o dziecko

Witam mam 2 pytania moja żona ma w ramach badań profilaktycznych rtg płuc a chcemy starać się o dziecko i czy trzeba odczekać jakiś czas po prześwietleniu bo to przecież promieniowanie jest szkodliwe czy można od razu? i drugie ja od tygodnia zażywam leki Mozarin i Pernazinum w najniższych dawkach wiadomo to psychotropy czy mają one jakiś wpływ na jakość spermy boję się żeby się to ewentualnie nie odbiło na dziecku.

Piotr Pilarski

1 sugeruję wstrzymać się ze staraniem do badania. 2 nie ma to wplywu na spermę.

Pozdrawiam.