Ruchome guzki w piersiach a piersi mastopatyczne

Witam, mam 31 lat, kilka lat temu wyczułam u siebie guzka, zrobiłam usg i okazało się, że to nic groźnego i samo się wchłonęło. Dwa dni temu wyczułam guzek i poszłam od razu do lekarza, który powiedział mi, że jest ich kilka, są ruchome i dał skierowanie na usg, które nie będę miała zrobione od razu a już panikuję.Węzły chłonne w porządku. Ponoć mam piersi mastopatyczne czy możliwe, że to tylko torbiele np skoro nie mam innych raczej objawów?

To raczej łagodne zmiany związane z "grą" hormonalną, która wpływa zapewne w ten sposób (pojawiające się i zanikające zmiany guzkowe) na Pani strukturę gruczołową sutków. Gruczoł sutkowy ulega przebudowie okresowej pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie kobiety co w przypadku sutków mastopatycznych może wyrażać się okresowymi zmianami guzowatymi. Myślę, że wynik badania USG wyjaśni konkretnie obecną sytuację.