Rumień guzowaty i bolące zmiany skórne

Dzień dobry wiem że rumień guzowaty jest tylko objawem jakiejś choroby. Jakie mogą to być choroby. Jakie badania zrobić wpadam w depresję robią mi się bolące ciepłe plamy jakie leczenie najlepiej zastosować. Czy może być to polekowe? Zażywam takie leki : norvasc tertensif letrox zomiren. Dziękuję

Przyczyny rumienia guzowatego nie są do końca jasne, wśród czynników wywołujących wymienia się różne choroby, jak np. zakażenia paciorkowcowe, sarkoidozę, choroby przewodu pokarmowego, różne leki. Czasami nie udaje się odnaleźć żadnej konkretnej przyczyny. Proszę nie robić badań na własną rękę, lecz pod kierunkiem dermatologa.