Rumień po ugryzieniu kleszcza

witam w tamtym roku w wakacje ugryzl mnie kleszcz miala lekko widoczna obrecz w tym miejscu taki rumien lekkiego koloru czerwono sinego zbagatelizowalam to a teraz zaczynam sie martwic co mam zrobic zeby byc spokojna?

Witam serdecznie. Konieczne jest natychmiastowe oznaczenie przeciwciał IgG i IgM przeciwko boreliozie i ewentualne wdrożenie leczenia.