Rumień zakaźny u 8-latka

Witam,u mojego 8 letniego syna zdiagnozowano trochę może nietypowy ale rumień zakaźny. mam pytanie-czy ta wysypka może "pojawiać się i znikać'?np. dzień wcześniej była wysypka na buzi, potem ustąpiła, żeby kolejnego dnia się znowu pojawić na buzi. Dziecko nie ma żadnych innych objawów tylko ta wysypka -taka własnie koronkowa, o nierównomiernych kształtach .

Magdalena Mroczek

Tak zdarza się, że rumień pojawia się i znika np. pod wpływem kąpieli czy temperatury.