Rwąca bolesność barku u 40-latki

Witam serdecznie. Jestem nauczycielem, po 40 tce. Od ponad miesiąca czuję rwący ból w lewym barku, promieniujący do łokcia i dłoni. Ruchomość ręki w pozycji "do przodu" jest ok, nie mogę jej odgiąć do tyłu, w bok, przy przeciąganiu się boli potwornie. Niekiedy brakuje mi tchu z bólu. Ubieranie się, normalne czynności są znaczne utrudnione. RTG bez zmian, OB - 2, CRP - 0,4. Leczenie NIMESILEM i Fastum - Gel nie przynosi rezultatu. Proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest pogłębienie diagnostyki pod ookiem ortopedy. W pierwszej kolejności należy wykonać badanie USG stawu barkowego i najpewniej rezonznas magnetyczny. Pomóc może również dobry fizjoterapeuta. Bez dodatkowych informacji i przeprowadzenia badania nie mogę powiedizeć nic bardziej konkretnego.