Rysunek naczyń obwodowych wewnątrzwątrobowych w USG
Co oznacza określenie w badaniu USG, że rysunek naczyń obwodowych wewnątrzwątrobowych jest SKĄPY?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Opis USG oznacza mniejszą niż występującą przeciętnie ilość naczyń obserwowanych wewnątrzwątrobowo. Izolowanie takie określenie nie ma znaczenia diagnostycznego i nie musi świadczyć o chorobie. Wynik musi być analizowany całościowo, łącznie z badaniami dodatkowymi i badaniem klinicznym.