Ryzyko ciąży po nieprawidłowym założeniu prezerwatywy

Witam, wczoraj kochałem się z dziewczyną, która byłą w trakcie dni płodnych (ostatnie krwawienie zakończone tydzień wcześniej. Otóż po jakimś czasie od stosunku oralnego chciałem założyć prezerwatywę, ale na początku dotknąłem penisa złą stroną, następnie odwróciłem i założyłem poprawnie. Nie było widać na zewnętrznej stronie prezerwatywy żadnych śladów, ale czy istnieje ryzyko ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Nie ma powodów do niepokoju.