Ryzyko ciąży po pełnym i zabezpieczonym stosunku

Witam, współżyłam z chłopakiem i oczywiście używaliśmy prezerwatywy. Wszystko było prawidłowo założone, nie było żadnej usterki prezerwatywy również po stosunku. Dodatkowo chłopak nie miał wytrysku we mnie, lecz poza moim ciałem i do prezerwatywy. Okres spóźnia mi się drugi dzień.. Przypuszczam że może wpłynąć na to również stres który bardzo mi ostatnio towarzyszy w związku z obawami o ciążę.. Chciałabym się zapytać czy jest jakieś ryzyko ciązy w moim przypadku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest naprawdę bardzo niskie - nie ma powodów do niepokoju.