Ryzyko ciąży po pettingu i możliwości przeniesienia preejakulatu na rękach

Witam, bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi ponieważ strasznie boje się zajścia w ciąże. Uprawiałam petting bez wytrysku z chłopakiem, on mi wkładał palce, które nie miały nigdy kontaktu z jego penisem, ale ja dotykałam jego penisa na którym był preejakulat, więc znalazł sie na mojej ręce ale bardzo mało go było. I teraz moje pytanie czy jeśli chwile po pettingu dotknęłam się tylko żeby sprawdzić czy mam mokro jeszcze na pochwie (bez wkładania palców) to istnieje ryzyko ciąży? Dziękuje za odp

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie ma powodów do niepokoju.