Ryzyko ciąży po przyjęciu tabletki Escapelle

Mam pytanie dotyczące zażycia tabletki escapelle "tabletki po". Tabletkę wzięłam po 63 godzinach po niezabezpieczonym stosunku, który miał miejsce 4 dni po zakończeniu okresu a dzień przed dniami płodnymi. 5 dni po zażyciu escapelle dostałam lekkiego krwawienia, które po 2 dniach ustąpiło. Po 9 dniach po tabletce zauważyłam wydzielający się gęsty( grudkowaty) śluz o barwie lekko różowej. Obecnie jestem 5 dni przed planowanym okresem. Chciałam się zorientować czy występuje u mnie ryzyko ciąży.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko jest niewielkie, dla pewności może wykonać Pani test ciążowy.
Pozdrawiam