Przyjęcie tabletki Escapelle 20 godzin po stosunku a ryzyko ciąży

W trakcie stosunku z dziewczyną pękła nam prezerwatywa, doszło do wytrysku w pochwie. Nie wiemy czy to były dni płodne czy nie, ponieważ ma bardzo rozregulowane okresy. Po około 20 godzinach od stosunku została zastosowana tabletka 'escapelle'. Jakie jest ryzyko ciąży? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ryzyko ciąży jest w tej sytuacji znacznie zmniejszone. Zaleca się przyjęcie tabletki <72h od stosunku, wtedy jej skuteczność jej największa. Nie istnieją jednak wyliczenia określające procentowo szansę ciąży dla każdej godziny po stosunku.