Przyjęcie tabletki Escapelle po 10-minutowym stosunku a ryzyko zapłodnienia

Witam. Wczoraj kochałem się ze swoją dziewczyną. Seks trwał może 10 min ponieważ ją bolało. Była dzień po miesiączce i miała dni płodne. Czytałem o tym płynie preejakulacyjnym że może zapłodnić kobietę ale nie byłem bardzo podniecony więc myślę że się nie wydzielił. Moja dziewczyna łyknęła tabletkę Escapelle może godzinę półtorej po stosunku. I teraz moje pytanie czy może zajść w ciąże czy to raczej nie możliwe i nie mam się czego bać bo jestem kłębkiem nerwów proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po pierwsze - ryzyko zapłodnienia nie zależy od czasu trwania stosunku. Po drugie - preejakulat jest wydzielany podczas trwania całego stosunku. Po trzecie - lek Escapelle zawiera bardzo dużą dawkę hormonu i NIE POWINIEN BYĆ STOSOWANY JAKO ANTYKONCEPCJA po stosunku. Po czwarte - dzień po miesiączce - to nie są dni płodne. Sugeruję się nieco podszkolić w temacie cyklu miesiączkowego kobiety (http://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy). Ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie.