Czy mogę być w ciąży mimo przyjęcia antykoncepcji awaryjnej?

Witam serdecznie, prosiłabym bardzo o poradę, bo od tygodnia czytam różne fora, ale muszę się wygadać. Tydzień temu z pon. na wt. uprawiałam seks, nie wiem gdzie ja zgubiłam rozum, że nie zabezpieczyliśmy się. Nie miał wytrysku, ale zasiałam panikę, bo według kalendarza dni płodnych były to dwa ostatnie dni. Ostatnią miesiączkę miałam 16 lutego, a cykle trwają ok. 33 dni. Przeczekałam wtorek, czytałam o tabletce escapelle i w środę poszłam po nią do ginekologa. Nie wiem czy ta tabletka tak zadziałała na mnie, ale miałam przez kilka dni rewelacyjny humor, aż dziwiłam się sobie, że mam problem i wszystko mnie bawi.

Mogłabym już zostać mamą, ale nie z tym mężczyzną. Boję się strasznie. Wcześniej nic nie bolało mnie, dziś czułam dziwny ból na wysokości pępka, po prawej stronie, promieniujący w dół, w okolice prawego jajnika. Bardzo proszę o wypowiedź eksperta czy escapelle działa? Głupieję już, nie było wytrysku, escapelle wzięta. Jakie ja mam szanse?

Witam serdecznie!

Po pierwsze jeżeli 16 lutego to pierwszy dzień Pani cyklu (czyli rozumiem, ze był to pierwszy dzień miesiączki) to w takim wypadku, przy podanej przez Panią długości cyklu dni płodne wypadały mniej więcej od 27.02 do 6.03.2012. Termin spodziewanej miesiączki to 20 marzec. Tak więc stosunek raczej nie przypadł na dni płodne. Po drugie nie doszło do wytrysku- tak więc to również szansę na zapłodnienie istotnie zmniejsza (chociaż istnieje możliwość, że w płynie preejakulacyjnym znajdowały się plemniki). Po trzecie zażyła Pani pigułkę w odpowiednim czasie - maksymalny czas od stosunku to 72 godziny - tak więc ten warunek również Pani spełniła. Podsumowując szanse na zapłodnienie są praktycznie minimalne. Pozdrawiam