Współżycie seksualne bez zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Mam dość delikatne pytanie czy jeżeli miałam okres 11.08 i kochałam się z chłopakiem 26 sierpnia bez zabezpieczenia tylko że nie doszło do wytrysku w środku istnieje możliwość ciąży bo natknęłam się na artykuł gdzie pisało że nie koniecznie musi dojść do wytrysku żeby zajść w ciąże jak to jest w rzeczywistości . będę wdzięczna za za wypowiedz

Zgadza się, istnieje możliwość zapłodnienia bez wytrysku - ma to związek z wydzielaniem się płynu preejakulacyjnego, w którym mogą znajdować się żywe plemniki.
Niestety nie podaje Pani długości swojego cyklu, w związku z czym nie można odpowiedzieć na Pani pytanie.
Generalnie jajeczkowanie występuje 14 dni przed wystąpieniem miesiączki, w związku z tym jako dni płodne określamy 10 - 17 dzień cyklu (cykl liczymy od pierwszego dnia miesiączki).
Należy jednak pamiętać, że u każdej kobiety dni płodne mogą rozkładać się w sposób indywidualny a co za tym idzie występować wcześniej lub później np. występować przed 10 dniem cyklu.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl