Ryzyko ciąży po seksie z wytryskiem w dzień płodny

W ostatni dzień płodny uprawiałam seks z chłopakiem, doszło niestety do wytrysku. Dwa dni później dostałam niespodziewaną miesiączkę (o tydzień za wcześnie). Gdy okres mi się skończył (normalnie, trwał 5 dni) miałam brązowe upławy (nitki). Dziś ( równy tydzień po stosunku) zrobiłam test ciążowy, wynik negatywny. Czy jest duże prawdopodobieństwo że jestem w ciąży? Nie mam żadnych bólów, tylko okropnie się stresuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Test należy wykonać minimum 14 dni od stosunku. Ten wykonany przez Panią jest niewiarygodny, gdyż został wykonany zbyt wcześnie. Jeśli zależy Pani na wczęśniejszej diagnostyce można wykonać także oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi ( w większości laboratoriów już 8 dni po stosunku).