Ryzyko ciąży po stosunku po miesiączce

Witam. Moje cykle trwają od 25-27 dni regularnie, zdarzały się cykle 24. moje pytanie, czy istnieje duże ryzyko ciąży ze stosunku zaraz po miesiączce? ( moje miesiączki trwają zazwyczaj 5 dni ) jeżeli owulacja wystapiłaby nawet w 10 dc lub 9dc to możliwe żeby plemniki do tego czasu były zdolne do zapłodnienia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.