Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po penetracji dzień przed miesiączką

Witam! Wcześnie rano 27 maja uprawiałam seks z moim chłopakiem. Na początku w prezerwatywie, następnie około dwóch minut bez zabezpieczenia. Chłopak chciał po prostu sprawdzić jak to jest. Nie wytrysnął we mnie, właściwie to podczas tego stosunku w ogóle nie wytrysnął, gdyż nie mieliśmy już później więcej prezerwatyw. I moje pytanie - banalne - czy mogę być w ciąży? Dodam, że to były dni niepłodne, a konkretnie był to dzień przed spodziewaną miesiączką - 28 dzień cyklu, które mam regularne od kilku miesięcy i trwają zazwyczaj 27-29 dni. Niestety okres się spóźnia. Wiem, że mężczyzna podczas stosunku wydziela tzw. płyn ejakulacyjny, ale tam ponoć nie ma plemników, a jeśli są to są upośledzone lub martwe i nie są w stanie zapłodnić. Co o tym sądzicie?

Witam serdecznie! W płynie preejakulacyjnym niestety mogą pojawić się pojedyncze plemniki zdolne do zapłodnienia. W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niemal równe 0. Jak sama Pani napisała, do zbliżenia doszło w trakcie trwania dni niepłodnych, co najmniej tydzień od przewidywanej owulacji. Wydaje się zatem, że może być Pani spokojna. Jeżeli zależy Pani na ostatecznym wykluczeniu ciąży, może Pani wykonać test ciążowy. Przypomnę jedynie, że test z moczu daje wiarygodne wyniki dopiero po 14 dniach od zbliżenia, test z krwi, wcześniej, bo już po 8 dniach. Pozdrawiam