Ryzyko ciąży po stosunku w 1 dniu miesiączki

Witam, mam 19 lat. Kochałam się z chłopakiem i mój chłopak trysnął do środka. Potem w tym samym dniu dostałam okres. Czy zajdę w ciążę?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli współżyła Pani jeden dzień przed wystąpieniem miesiączki, to ryzyko ciąży jest małe. Na przyszłość proszę stosować zabezpieczenie i nie mam na myśli stosunku przerywanego, bo to może nie uchronić Pani przed ciążą. Jeśli nie będzie Pani stosować zabezpieczenia podczas współżycia, to musi się Pani liczyć z "wpadką". Prezerwatywy można kupić dosłownie wszędzie - to dość dobra metoda antykoncepcji. Rozumiem, że niektórzy mężczyźni nie lubią stosować prezerwatyw, ale prawda jest taka, że jeśli podczas stosunku przerywanego "nie wyciągną w porę", to kobieta poniesie konsekwencje, a nie oni... Polecam artykuły na temat antykoncepcji.

Pozdrawiam!