Ryzyko ciąży po stosunku w ostatni dzień miesiączki

Dzień dobry! 22.04 mogło dojść do zapłodnienia (był to ostatni dzień okresu). Po 4 dniach zrobiłam badania krwi na beta i nic nie wykazały (ale obawiam się, że zrobiłam je za wcześnie). Okres dostałam po 26 dniach, wydaje mi się, że był normalny pomiędzy nim a kolejnym, który wystąpił po 20 dniach (był trochę skąpszy). Zrobiłam z trzy testy ciążowe i wyszły negatywne. Ok. 3 tyg. po możliwym zapłodnieniu byłam u lekarza. Stwierdził, że żadnej ciąży nie widzi. Wczoraj znowu zrobiłam test i znowu negatywny. Cały czas jednak boję się, że jestem w tej ciąży. Nie wiem czemu, ale to nie daje mi spokoju. Czy jest to możliwe?

Witam serdecznie! Niewątpliwie pierwszy test ciążowy był niewiarygodny. Przyjmuje się, iż testy z krwi należy wykonywać nie wcześniej niż 8 dni po zbliżeniu. Wcześniejsze ich wykonanie, ze względu na czas jaki potrzebuje zapłodniona komórka jajowa na zagnieżdżenie i uwalnianie hormonu, pozbawione jest sensu i z góry skazane na fałszywy wynik. W obecnej sytuacji ciążę możemy wykluczyć (oczywiście przy założeniu, że w ostatnich dniach nie doszło do ryzykownych zachowań). Tak liczne negatywne wyniki testów oraz wykluczenie ciąży w trakcie badania ginekologicznego powinny Panią uspokoić i zapewnić, iż do zapłodnienia jednak nie doszło. Pozdrawiam