Zaburzenia miesiączkowania i stosunek bez zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Zwykle mój cykl trwał 24 dni, ostatnio spóźnił mi się i okres dostałam po 31 dniach a więc mój ostatni okres dostałam 7 grudnia. 18 grudnia kochałam się z moim chłopakiem akurat bez zabezpieczenia, prawdopodobnie nie zdążył. Czy jest duża szansa, że doszło do zapłodnienia? Czy i kiedy powinnam zrobić test ciążowy?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.