Ryzyko ciąży po uprawianiu pettingu bez wytrysku

Jakieś 3 dni temu z chłopakiem uprawiałam petting. Leżeliśmy nago, jeździł mi penisem po pochwie, ale nie miał wytrysku, tzn. miał, ale nie spuścił się na mnie. Mogłabym być przez to w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

szansa zajścia w ciążę w ten sposób jest bardzo, bardzo mała. Proszę nie przejmować się dłużej, a na przyszłość proszę pamiętać, aby w trakcie pettingu chłopak nie kończył w pobliżu pochwy i po ejakulacji nie dotykał już Pani narządów płciowych.