Ryzyko przeniesienia wścieklizny po kontakcie z martwą myszą

Mam pytanie dotyczące wścieklizny.Ostatnio idąc ulicą zauważyłam podnietą, zaschniętą mysz. Nie jestem pewna czy tej myszy nie dotknęłam butem. Gdyby ta mysz miała wściekliznę czy na owym bucie mogłabym przenieść wirusa do domu? Czy dotykając buta a potem jedząc istnieje ryzyko? może pytanie głupie ale bardzo sie niepokoję. Jak to jest z tą wścieklizną u myszy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ryzyko takiego przeniesienia wirusa jest praktycznie niemożliwe. Pozdrawiam