Ryzyko wystąpienia nowotworów układu chłonnego a operacja zmiany węzła wartowniczego

Mam 60 l 2 lata temu leczyłam się onkolog-rak piersi. Operacja zmiany i węzła wartownika bez zmian w węzłach chłonnych. Potem chemio radio i wystąpiły silne obrzęki nóg. Po lekach moczop.była poprawa, Od 2 lat stos.Hygroton (Chlortalidonum) 50mg i Cyclo3Fort Czy mogę zażywać te leki (pewnie dożywotnio)?. Czy powinnam zająć się leczeniem układu limfatycznego bo przy mojej historii chorobowej mogę być narażona na nowotwory układu chłonnego?Jaki specjalista diagnozuje tego typu dolegliwości?

Witam! W zależności od konkretnego rodzaju nowotworu wymienione preparaty można stosować nawet dożywotnio. Jeśli chodzi zaś o ryzyko indukcji nowotworów układu krwiotwórczego, to nie ma potrzeby (ani możliwości) wdrażania jakichkolwiek specjalnych działań zapobiegających. Proszę pozostać pod stałą opieką onkologa klinicznego i stosować się ściśle do jego zaleceń.