Powiększona śledziona i węzeł chłonny pod pachą

mój syn - 14lat ma powiekszoną sledzionę i węzeł chłonny pod pachą - 3cm i na ręce - podobnie.mamy kota w domu to może będzie to pazur kota. syn dostał antybiotyk. lekarz chirurg, który robił usg powiedział, ze nie podobają mu się ani powiększone węzły ani śledziona. zaproponował, że jeśli po świętach stan nie poprawi się to powinnam pojechać z dzieckiem do onkologa. co pan o tym sądzi

Witam! Powiększenie śledziony oprócz chorób zakaźnych towarzyszy bardzo wielu schorzeniom układu krwiotwórczego. Dlatego warto skonsultować się z hematologiem/onkologiem dziecięcym który po przeprowadzeniu dokładnych badań określi czy takie ryzyko istnieje w przypadku Pani syna.